Wracamy z XXXI Igrzysk Olimpijskich w RIO 2016 z 11 MEDALAMI w złocie, srebrze i brązie!

Biało czerwoni osiągnęli pierwszy taki sukces od 16 lat zdobywając dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych Olimpijskich medali!!

W Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro brało udział 246 polskich uczestników w 149 konkurencjach, w 16 dyscyplinach. Zdobyte zwycięstwo w lekkoatletyce, zapasach, pięcioboju nowoczesnym, wioślarstwie i kajakarstwie, a także w kolarstwie szosowym i górskim windują Polskę w klasyfikacji medalowej na 29 lokacie.

Anita Włodarczyk ustanowiła nowy rekord świata w rzucie młotem na 82,29 m, zwyciężając złoty medal. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj wygrały rywalizację dwójek kobiet we wioślarstwie na dystansie 2000 metrów i zapewniły drugi złoty medal dla Polski.

Reprezentant Polski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski osiągnął wynik 67,55 m i zdobył srebrny medal. Polska kajakarka Marta Walczykiewicz w jedynkach na 200 m uplasowała się na drugiej lokacie. Kolejną polską medalistką olimpijską została Maja Włoszczowska w rywalizacji kolarstwa górskiego, docierając do mety w czasie 1:30:52.

Ale to nie wszystkie sukcesy Polaków, bo na Olimpijskie konto wpłynęło, aż 6 brązowych medali. Rafał Majka znalazł się na trzecim miejscu w kolarstwie szosowym. W rzucie młotem zwyciężył Wojciech Nowicki, tym samym zdobywając dla Polski drugi medal w lekkoatletyce.

W sportach wodnych brązowe medale otrzymały w czwórce podwójnej kobiet – Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch, a też w kajakarstwie w konkurencji K2 na 500 m – Beata Mikołajczyk i Karolina Naja. Monika Michalczyk zdobyła brązowy medal w zapasach w stylu wolnym.

Letnie Igrzyska Olimpijskie trwały od 5 sierpnia i zakończyły 22 sierpnia.

Wszystkim Olimpijczykom gratulujemy i dziękujemy za godne prezentowanie Polski na świecie!