Podróż do winnic Toskanii

Nie da się opisać ogromu kulturowego i artystycznego bogactwa Toskanii w kilku słowach. Jej historia, sztuka, tradycja, krajobraz i gastronomia są ze sobą ściśle powiązane i głęboko osadzone w charakterze jego mieszkańców. Toskania jest kolebką wielkich cywilizacji Etrusków i Renesansu, którym historia, kultura i życie ludzi zawdzięczają tak wiele. To niesamowite, ilu wspaniałych osobistości urodziło się w tym regionie: Dante Alighieri, Giotto, Brunelleschi, Botticelli, Leonardo, Michelangelo, Machiavellego, Galileusz i wielu innych.

Właśnie tutaj najłatwiej chyba można dojrzeć, jak dzieło człowieka – czy to artysty, czy rzemieślnika czy zwykłego chłopa, zawsze miesza się z krajobrazem, tworząc doskonałą harmonię między człowiekiem a naturą. Tak różnorodny krajobraz: góry, wzgórza, doliny, piaszczyste plaże i skaliste wybrzeża – tworzą idealne warunki dla dwóch najbardziej typowych produktów tutejszego rolnictwa: toskańskich win i oliwy z oliwek.

Piękno Toskanii jest oparta na rzeczowości i prostocie. W sztuce są to główne cechy prawie wszystkich stylów od Etrusków do romańskiego, gotyku, renesansu i baroku nawet aż po czasy współczesne. Podobnie cechy znajdziemy w … gotowaniu – smaku zup warzywnych, dań z makaronem i różnymi rodzajami mięs pieczonych i grillowanych. Toskania słynie również  z dużej liczby wyjątkowo wysokiej jakości win: Chianti, Brunello di Montalcino, Carmignano, Vernaccia i Monte Carlo, by wymienić tylko kilka z najbardziej znanych, które zostały wyprodukowane w ciągu wieków, stając się częścią jej historii, tradycji i kultury.

Zapoznaj się z pełną ofertą tej winnej wyprawy do Toskanii w pliku PDF.