RIo 2016

Miło nam poinformować Państwa, że nasza firma ponownie została wybrana jako Oficjalny Agent Biletowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego na Igrzyska Olimpijskie.

 

Rio2016ATRmark

 

Gospodarzem XXXI Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w dniach 5–21 sierpnia 2016 r., będzie brazylijskie RIO DE JANEIRO. Taka impreza w Ameryce Południowej odbędzie się po raz pierwszy w historii!

Uczestnicy Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku będą rywalizować w 28 dyscyplinach sportowych.

Praktycznie wszystkie olimpijskie konkurencje rozegrane zostaną w administracyjnych granicach Rio de Janeiro. Jedynie turniej piłkarski rozstrzygać się będzie na także na stadionach znajdujących się w innych miastach – w Belo Horizonte, Brasilii, Salvadorze i São Paulo. Pozostałe sportowe zmagania skoncentrowane będą w 4 strefach Rio de Janeiro.

RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro jest stolicą stanu o tej samej nazwie. Leży w południowo-wschodniej Brazylii nad Zatoką Guanabara. Zatoka przypomina ujście rzeki, stąd nazwa miasta nadana przez jego odkrywców: Rzeka Styczniowa (Rio de Janeiro).

Do miasta należą wyspy Governador i Paquetá. Na jego terenie leżą też jeziora Tijuca, Marapendi, Jacarepaguá i Rodrigo de Freitas.

Rio de Janeiro jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie i najliczniej odwiedzanym przez turystów miastem w Brazylii. Słynie z karnawału, pięknych plaż, niezwykłych krajobrazów. Nazywane jest Cidade Maravilhosa (Cudowne miasto).
Najbardziej znane miejsca to:

  • pomnik Chrystusa na wzgórzu Corcovado,
  • Pão de Açúcar (Głowa Cukru),
  • stadion Maracanã oraz
  • plaże Copacabana i Ipanema.

Mieszkańcy Rio są nazywani cariocas. Rio de Janeiro jest okryte złą sławą z powodu wysokiej przestępczości i obecności slumsów (faveli), jednak nie powstrzymuje to milionów turystów, którzy co roku chętnie odwiedzają to miasto.

W czasie igrzysk olimpijskich w 2016 roku Rio de Janeiro znajdzie się w centrum zainteresowania całego świata, dzięki czemu wszyscy przekonają się o niezwykłości tego miasta.

This slideshow requires JavaScript.