NAMIBIA – Diament Pustyni

Pokłady diamentów pod złotymi wydmami, najliczniejsza populacja gepardów, najstarsza pustynia, która łączy się z Oceanem Atlantyckim, nierówne i różnorodne krajobrazy tworzą wspaniałą atmosferę czarnego lądu, jakim jest Namibia.

Ten kraj, znajdujący się na zwrotniku Koziorożca, określany krajem kontrastów przyciąga turystów swoją tajemniczością, niczym nie ograniczoną wolnością i przestrzenią wolną od zgiełku. Miłośnicy dzikich zwierząt mają tutaj szansę, aby tropić i obserwować pustynne słonie, antylopy, zebry, majestatyczne oryksy, szakale, strusie, kotiki, pelikany itp.

Namibia może pochwalić się największym prywatnym rezerwatem przyrody w Erindi, ale także Parkiem Narodowym w Etoshy gdzie organizowane są wyprawy safari, a woda pojawia się tylko na kilka dni w roku, wtedy to nad Etoshę przylatują wielkie stada flamingów i pelikanów.

Ze szczytu słynnej wydmy Dune 45 rozpościera się zachwycająca panorama na Park Narodowy Namib-Nauklauf oraz najwyższą wydmę na świecie Big Daddy, której wysokość od podnóża do szczytu wynosi aż 383 metry. Przejeżdżając po Namibii widać porządek, schludność i estetykę architektury i miejskich alejek, co jest rzadkością w krajach afrykańskich. Pozostałości po niemieckiej architekturze kolonialnej pochodzą z XIX-wieku.

Miasto Luderitz nazwane przez Otto Von Bismarcka – Niemiecką Afryką Południowo – Zachodnią, dzięki złożom diamentów zachęcało Niemców do przyjazdu i odkrywania tego odległego lądu.

Jednak, po I wojnie światowej Niemcy utraciły ten obszar na rzecz obecnej Republiki Państw Afrykańskich, aż w 1990 r. powstała niepodległa Namibia.

Organizacja państwa i polityka Namibii nie wpłynęły na zamieszkiwaną tam ludność, bowiem nadal żyją biali – głównie Niemcy oraz czarne pierwotne plemiona Herero, Himba, Buszmeni. Himba to koczownicy, którzy nauczyli się egzystować bez wody, a kobiety barwią swoją skórę na czerwono nakładając otjize, pastę z masła krowiego z dodatkiem ochry. Herero słyną z nakrycia głów kobiet, które przypomina rogi krów. Najstarszy na świecie lud Buszmenów posługuje się charakterystycznym językiem opartym na dźwiękach, zwanych mlaskami.

Club Sport Travel przygotowało program 15 dniowej wyprawy samochodami terenowymi. Oferta stanowi jedynie propozycję, zawsze możliwą do modyfikacji przez klientów.

Zapraszamy do poznania oferty w pliku pdf i czekamy na kontakt z naszym biurem.